ALYANS AUTO” MChJda huquqiy targ‘ibot seminari o‘tkazildi
“ALYANS AUTO” MChJda xodimlarning huquqiy bilim va savodxonligini oshirish, shuningdek, mamlakatimizda amalga oshirilayotgan huquqiy islohotlarning mazmun-mohiyatini keng tushuntirish maqsadida “O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi to‘g‘risida”gi Konstitutsiyaviy qonunning mazmun-mohiyati va ahamiyati mavzusida axborot-tushuntirish seminari o‘tkazildi.
Seminar davomida kompaniyaning yuridik bo’lim boshlig’i tomonidan mazkur Konstitutsiyaviy qonunning maqsadi, asosiy qoidalari, belgilangan vakolat va vazifalar, shuningdek, hujjat bilan joriy etilgan muhim yangiliklar haqida batafsil ma’lumot berildi.
Xususan, qonunda belgilangan yangi huquqiy normalarning davlat boshqaruvi tizimidagi o‘rni va ahamiyati hamda mazkur qonunning davlat boshqaruvi samaradorligini yanada oshirishdagi ahamiyati yuzasidan atroflicha  tushuntirishlar berildi.
Muloqot shaklida tashkil etilgan seminar davomida xodimlar o‘zlarini qiziqtirgan savollar bilan murojaat qilib, qonun normalarining amaliy ahamiyati yuzasidan fikr almashdilar.
“ALYANS AUTO” MChJda xodimlarning huquqiy ongi va huquqiy madaniyatini yuksaltirish, ularni qonunchilikdagi yangilik va o‘zgarishlardan muntazam xabardor qilib borish hamda huquqiy bilimlarni mustahkamlashga  alohida e’tibor qaratilmoqda. Shu maqsadda huquqiy targ‘ibot va axborot-tushuntirish tadbirlarini tizimli ravishda tashkil etish izchil davom ettiriladi.

В ALYANS AUTO прошел семинар по повышению правовой грамотности
В ООО «ALYANS AUTO» в целях повышения правовых знаний и грамотности сотрудников, а также более широкого разъяснения сути и содержания проводимых в стране правовых реформ был проведен информационно-разъяснительный семинар на тему «Суть и значение Конституционного закона Республики Узбекистан “Об Администрации Президента Республики Узбекистан”».
В ходе семинара руководитель юридического отдела компании подробно ознакомил сотрудников с целями Конституционного закона, его основными положениями, установленными полномочиями и задачами, а также ключевыми нововведениями, предусмотренными данным документом.
Особое внимание было уделено роли и значению новых правовых норм в системе государственного управления, а также значению данного закона для дальнейшего повышения эффективности государственного управления.
Семинар прошел в формате открытого диалога. Сотрудники смогли задать интересующие их вопросы и обменяться мнениями относительно практического значения положений закона.
ООО «ALYANS AUTO» уделяет особое внимание повышению правосознания и правовой культуры сотрудников, их регулярному информированию об изменениях и нововведениях в законодательстве, а также укреплению правовых знаний. В этих целях компания продолжит системную работу по организации информационно-разъяснительных мероприятий и мероприятий по правовому просвещению.