ALYANS AUTO” MChJda huquqiy targ‘ibot seminari o‘tkazildi
“ALYANS AUTO” MChJda xodimlarning huquqiy bilim va savodxonligini oshirish, shuningdek, mamlakatimizda amalga oshirilayotgan huquqiy islohotlarning mazmun-mohiyatini keng tushuntirish maqsadida “O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi to‘g‘risida”gi Konstitutsiyaviy qonunning mazmun-mohiyati va ahamiyati mavzusida axborot-tushuntirish seminari o‘tkazildi.
Seminar davomida kompaniyaning yuridik bo’lim boshlig’i tomonidan mazkur Konstitutsiyaviy qonunning maqsadi, asosiy qoidalari, belgilangan vakolat va vazifalar, shuningdek, hujjat bilan joriy etilgan muhim yangiliklar haqida batafsil ma’lumot berildi.
Xususan, qonunda belgilangan yangi huquqiy normalarning davlat boshqaruvi tizimidagi o‘rni va ahamiyati hamda mazkur qonunning davlat boshqaruvi samaradorligini yanada oshirishdagi ahamiyati yuzasidan atroflicha  tushuntirishlar berildi.
Muloqot shaklida tashkil etilgan seminar davomida xodimlar o‘zlarini qiziqtirgan savollar bilan murojaat qilib, qonun normalarining amaliy ahamiyati yuzasidan fikr almashdilar.
“ALYANS AUTO” MChJda xodimlarning huquqiy ongi va huquqiy madaniyatini yuksaltirish, ularni qonunchilikdagi yangilik va o‘zgarishlardan muntazam xabardor qilib borish hamda huquqiy bilimlarni mustahkamlashga  alohida e’tibor qaratilmoqda. Shu maqsadda huquqiy targ‘ibot va axborot-tushuntirish tadbirlarini tizimli ravishda tashkil etish izchil davom ettiriladi.

ALYANS AUTO LLC held an information and awareness seminar aimed at strengthening employees’ legal knowledge and literacy, as well as providing a broader understanding of the legal reforms being implemented in Uzbekistan. The seminar was dedicated to the topic “The Essence and Significance of the Constitutional Law of the Republic of Uzbekistan ‘On the Administration of the President of the Republic of Uzbekistan.’”
During the seminar, the Head of the company’s Legal Department provided employees with detailed information on the purpose of the Constitutional Law, its key provisions, the powers and responsibilities established under the law, as well as the major new legal provisions introduced by the document.
Particular attention was given to the role and significance of the new legal norms within the public administration system and to the importance of the law in further improving the effectiveness of public administration.
The seminar was conducted in an open-dialogue format, allowing employees to raise questions of interest and exchange views on the practical significance of the provisions of the law.
ALYANS AUTO LLC places particular emphasis on strengthening employees’ legal awareness and legal culture, regularly informing them about legislative developments and amendments, and reinforcing their legal knowledge. To support these objectives, the company will continue to systematically organize legal awareness and information sessions.