InFinBank, LBBW va “Alyans Auto” O‘zbekistonda Volkswagen avtomobillarini ishlab chiqarish loyihasi bo‘yicha kelishuv imzoladi
InFinBank, Germaniyaning Landesbank Baden-Württemberg (LBBW) banki va “AlyansAuto” kompaniyasi o‘rtasida uch tomonlama hamkorlik kelishuvi imzolandi.
Hujjat O‘zbekiston Respublikasida Volkswagen (VW) markali avtomobillar uchun butlovchi qismlarni import qilish va ishlab chiqarishni bosqichma-bosqich mahalliylashtirish loyihasini amalga oshirishda hamkorlik doirasini belgilab beradi.
Loyiha yirik uzelli (SKD) yig‘ish uchun VW Group Import Company Limited kompaniyasidan butlovchi qismlar yetkazib berishni tashkil etishga hamda respublika hududida mahalliylashtirish darajasini bosqichma-bosqich oshirishga qaratilgan.

InFinBank, LBBW и Alyans Auto подписали соглашение по проекту производства автомобилей Volkswagen в Узбекистане
InFinBank, немецкий банк Landesbank Baden-Württemberg (LBBW) и Alyans Auto подписали трехстороннее соглашение о сотрудничестве.
Документ определяет рамки сотрудничества при реализации проекта по импорту компонентов и последующей локализации производства автомобилей марки Volkswagen (VW) в Республике Узбекистан.
Проект направлен на организацию поставок комплектующих от компании VW Group Import CompanyLimited для крупноузловой (SKD) сборки с поэтапным увеличением доли локализации на территории республики.