InFinBank, LBBW va “Alyans Auto” O‘zbekistonda Volkswagen avtomobillarini ishlab chiqarish loyihasi bo‘yicha kelishuv imzoladi
InFinBank, Germaniyaning Landesbank Baden-Württemberg (LBBW) banki va “AlyansAuto” kompaniyasi o‘rtasida uch tomonlama hamkorlik kelishuvi imzolandi.
Hujjat O‘zbekiston Respublikasida Volkswagen (VW) markali avtomobillar uchun butlovchi qismlarni import qilish va ishlab chiqarishni bosqichma-bosqich mahalliylashtirish loyihasini amalga oshirishda hamkorlik doirasini belgilab beradi.
Loyiha yirik uzelli (SKD) yig‘ish uchun VW Group Import Company Limited kompaniyasidan butlovchi qismlar yetkazib berishni tashkil etishga hamda respublika hududida mahalliylashtirish darajasini bosqichma-bosqich oshirishga qaratilgan.

site works in test mode
InFinBank, LBBW and Alyans Auto Sign Agreement on the Volkswagen Vehicle Production Project in Uzbekistan
InFinBank, Germany’s Landesbank Baden-Württemberg (LBBW), and Alyans Auto have signed a tripartite cooperation agreement.
The document defines the framework for cooperation in the implementation of a project focused on the import of components and the subsequent localization of Volkswagen (VW) vehicle production in the Republic of Uzbekistan.
The project aims to organize the supply of components from VW Group Import Company Limited for large-scale (SKD) assembly, with a gradual increase in the level of localization within the territory of the Republic.